Strona głównaUncategorizedJak przygotować się do przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

W życiu każdego z nas zdarzają się momenty wyczekiwane, ekscytujące, ale generujące jednocześnie porządną dawkę stresu. Z pewnością należy do nich przeprowadzka. Któż z nas bowiem oprócz odczuwanego podekscytowania nie zadawał sobie setek pytań typu: „Czy to już dobry moment, aby rozpocząć pakowanie?”, „Od czego zacząć?”, „Czy na pewno wszystko spakowaliśmy odpowiednio?”, „Czy sprzęt się nie zniszczy?” i wreszcie „Czy warto robić wszystko na własną rękę czy jednak lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów?”.

Takich pytań pojawia się wiele i im bliżej tego wyczekiwanego momentu tym więcej. Jedno jest pewne – odpowiednio przygotować się trzeba. Jeśli zostawimy to na ostatnią chwilę to problemy i nerwy mamy gwarantowane. A jeśli dołożymy do tego przeniesienie się do (lub w obrębie) dużego miasta wszystko mamy zwielokrotnione. Przeprowadzki Warszawa– to dopiero wyzwanie! A zatem jak się do tego zabrać.

Plan to podstawa

Pamięć ludzka jest dobra, choć krótka. Zwykłą listę zakupów musimy zapisać, bo po wejściu do sklepu połowy rzeczy zapominamy, a co mówić o takim przedsięwzięciu. Najrozsądniej jest więc postawić na dobry plan i warto rozpisać sobie krok po kroku to co zamierzamy.

Przemyślane pakowanie – opłacalny wysiłek

Aby ułatwić sobie to zadanie, warto pogrupować rzeczy tematycznie. Znacznie ułatwi nam to późniejsze rozpakowywanie. Najważniejsze jednak podczas pakowania jest odpowiednie zabezpieczenie naszych przedmiotów. Obowiązkowo trzeba wyposażyć się w duże ilości gazet do zawijania, folii bąbelkowej, która chroni delikatne rzeczy. Z pewnością nie chcielibyśmy uniknąć przykrych sytuacji od razu na wejściu do nowego mieszkania w postaci zbitego wazonu czy pogruchotanej ulubionej zastawy. Osobno powinniśmy zabezpieczyć ważne dokumenty, takie jak książeczki zdrowia, karty szczepień, umowy, ubezpieczenia itp. Na oddzielne i niezwykle skrupulatne pakowanie zasługuje biżuteria i inne drobiazgi, które w całym tym gąszczu przeprowadzki mogą po prostu zaginąć. Pakowanie to zajęcie z pewnością żmudne i wymaga od nas dużej dokładności. Jeśli jednak zrobimy to właściwie umilimy sobie pierwszy chwile w nowym domu.

Wybór profesjonalnej firmy

Powinien być przemyślany i dokonany z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy w branży, jak również rynek, na którym funkcjonuje. Przeprowadzki realizowane w takim mieście jak np. Warszawa, niosą ze sobą więcej wyzwań, choćby logistycznych, niż w mniejszych miastach. Jeśli już mamy sprawdzonego Usługodawcę, dobrze przyjrzeć się jakie zabezpieczenia oferuje. Niektóre firmy przeprowadzkowe proponują swoim klientom skorzystanie z ubezpieczenia. Profesjonale firmy gwarantują jak największą ostrożność oraz dopasowanie usługi do indywidualnych preferencji klienta. Jednakże różne wypadki chodzą po ludziach i czasem warto zainwestować w takie ubezpieczenie, zwłaszcza gdy do przewiezienia mamy wyjątkowo cenne przedmioty lub takie, które mają dla nas wartość sentymentalną. W takich przypadkach ubezpieczenie zwiększa pewność zainteresowanych, że w razie jakiegoś zdarzenia losowego będą chronieni finansowo.

Wyprawka na start

Kiedy już wszystko jest prawie gotowe poświęćmy jeszcze chwilkę na spakowanie kartonu, gdzie będą znajdowały się tylko i wyłącznie rzeczy potrzebne na pierwszą noc. Nikt przecież nie chciałby znaleźć się w sytuacji, kiedy zmęczony po ciężkim dniu, pełnym wrażeń, jak na złość nigdzie nie może znaleźć szczoteczki do zębów czy piżamy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne