Strona głównaBudownictwoDom – miejsce, z którego wychodzisz z energią, a wracasz z tęsknotą

Dom – miejsce, z którego wychodzisz z energią, a wracasz z tęsknotą

Wyobraź sobie, że ciągle jesteś w ruchu, cenisz każdą minutę, bo twój dzień już od dawna powinien zostać ustawowo przedłużony o kilka godzin potrzebnych na oddelegowanie dzieci do przedszkola, potem dojazd do pracy i do klientów. Drugie skrajnie różne wyobrażenie to takie, w którym z jakichś powodów nie możesz się nigdzie ruszyć jak z bezludnej wyspy. Masz na tej wyspie wszystko, czego ci trzeba? Czy miejsce, gdzie teraz mieszkasz, to takie, z którego wychodzisz przepełniony energią i w którym przebywasz z przyjemnością? Rozejrzyj się dokładnie po czterech ścianach i koniecznie wyjrzyj przez okno.

D jak decyzja

Czasem do podjęcia decyzji potrzebny jest impuls, a w innych okolicznościach przysłowiowa kropla, która przepełnia kielich. Bywa że zarówno kroplą, jak i impulsem może się stać kolejna poranna bieganina obliczona na to, by jak najszybciej stawić czoła porannym korkom w drodze do przedszkola, szkoły, pracy, rzut okaz za okno w rozpaczliwym poszukiwaniu chociaż skrawka zieleni, kolejne zderzenie z członkiem rodziny w ciasnym korytarzu lub odwrotnie – każdy weekend spędzony na utrzymaniu w ładzie i czystości metrażu, który nie jest już nikomu potrzebny.

Pragniesz i kameralnego klimatu i atrakcyjnej lokalizacji – to naturalne. Dla niektórych byłoby cudownie zamieszkać w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej i SKM, by przestać się w końcu spóźniać do pracy lub na ważne spotkania. Dla innych kluczem do podjęcia decyzji byłaby możliwość osiedlenia się w pobliżu przedszkola czy szkoły. A może chodzi o – kuszącą możliwością spacerów lub treningów – bliskość terenów zielonych?

O jak okazja

Rozejrzyj się i poszukaj najlepszej okazji. Każdy moment jest dobry, żeby poznać i przeanalizować oferty deweloperów, ale nie ma lepszego niż okres wiosenno-letni, kiedy można obejrzeć swoją nową „bezludną wyspę” w pełnej krasie i kiedy remonty przeprowadzają się niemal same – bo szybciej i sprawniej. Jeśli masz dzieci, pytaj o miejsca, gdzie buduje się kąciki zabaw i zapewnia dużo zieleni, a być może nawet zabezpiecza monitoringiem. Okazja czeka za rogiem. Może to być na przykład zaskakująca nowoczesnością budowa nowego kameralnego osiedla w pobliżu terenów lub mieszkania zlokalizowane w miejscu otoczonym parkiem.

M jak możliwości

Motorem do zmiany miejsca zamieszkania jest zazwyczaj chęć powiększenia własnego „M” o większą cyfrę – zazwyczaj, ale nie zawsze. W sprzedaży dostępne są przecież stale mieszkania o małych oraz średnich metrażach – doskonałe „na start” lub na komfortową „jesień życia”. Morze możliwości obejmuje przestrzenie mieszkalne idealne dla rodzin, osób, które jeszcze się uczą, lub dla tych, co intensywnie i długo pracują. O tym wszystkim myślą przecież deweloperzy z ambicjami zaspokajania wszystkich potrzeb swoich klientów. Dom to wszak o wiele więcej niż ściany, okna i drzwi. To styl życia, plany i miejsce, z którego powinno się wychodzić na spotkanie dnia z energią i wracać z tęsknotą.

Autor: budros.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne