Strona głównaBudownictwoŻywica na tarasie - hit 2020

Żywica na tarasie – hit 2020

Przyszła wiosna a wraz z nią prace ogrodowe. Wszyscy ci, którzy właśnie w tym sezonie zaplanowali wykonanie tarasu, powinni skupić swoją uwagę na wylewce żywicznej. Chociaż ta do tej pory wykorzystywana była głównie w halach przemysłowych, fabrykach czy warsztatach samochodowych, dzisiaj doskonale sprawdza się w przestrzeniach mieszkalnych i została doceniona przez światowych architektów wnętrz. Sprawdź dlaczego?

Dlaczego warto wykonać taras z żywicy?

Okazuje się, że posadzki epoksydowe to podłoga o najlepszych właściwościach. Nadaje się doskonale na tarasy zadaszone, jak i te niezadaszone. Jest trwała, odporna na mróz, promienie słoneczne, opady deszczu i śniegu. Do tego nie ściera się, nie rysuje, nie pęka, jest antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości. Ponieważ ma idealnie gładką strukturę, niczym tafla lodu, wystarczy umyć ją mopem albo zamieść szczotką.

Projektanci zwracają także uwagę na walory wizualne. Wylewki epoksydowe można barwić na dowolny kolor, a nawet dodawać do nich drobinki kwarcu, by pięknie się mieniły. Dzięki temu mogą stanowić nie tylko praktyczną podłogę, ale także element dekoracyjny ogrodu. Warto również zaznaczyć, że żywica tak samo świetnie sprawdza się na tarasie, jak i na balkonach.

Aspekty praktyczne posadzki epoksydowej

Czy wiesz, że podłogę z żywicy udaje się z łatwością ułożyć samodzielnie? W internecie dostępne są filmiki instruktażowe, po których obejrzeniu praca związana z wykonaniem tarasu ogrodowego stanie się naprawdę prosta.

Specjaliści zwracają uwagę na jeszcze jeden walor. Posadzki epoksydowe nie są drogie. Ich cena jest porównywalna z płytkami ceramicznymi czy gresem. Żywica jest za to wręcz tańsza, aniżeli naturalne drewno wykorzystywane do robienia tarasów, ponieważ trwałe w warunkach zewnętrznych jest tylko to egzotyczne.

Nie ma wątpliwości, że podłoga z żywicy na taras to dzisiaj strzał w dziesiątkę. Jest trwała, łatwa w utrzymaniu, ładna i ponadczasowa. Co więcej, jest modna i pasuje do każdej aranżacji ogrodu. Świetnie sprawdza się w ogrodach klasycznych, nowoczesnych, jak również tych retro i romantycznych. Jeśli planujesz wykonanie tarasu, by spędzać na nim wolny czas w gronie najbliższych, żywica sprawdzi się w tym celu idealnie.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne