Strona głównaWnętrzaCyklinowanie podłóg

Cyklinowanie podłóg

Drewniane podłogi, parkiety są czymś uniwersalnym, co w zasadzie nigdy nie wyszło z mody. Poza estetyką, dużym walorem tego typu wykończenia jest możliwość odnawiania go przez cyklinowanie, które pozwala przywrócić klepkom podłogowym ich utraconą w ciągu lat elegancję i urok – wymianie na nowe podlegają tylko najbardziej zniszczone elementy. Cyklinowanie powinno być wykonywane na podłodze co około 10-12 lat.

Czym jest bezpyłowe cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie jest formą renowacji drewnianych podłóg, polegający na zeszlifowaniu wierzchniej, zużytej i zniszczonej warstwy za pomocą cykliniarki. Wyposażonym w papier ściernym urządzeniem przejeżdża się kilkukrotnie po podłodze. Zabieg oczyszcza podłogę stopniowo, z wykorzystaniem papieru ściernego o różnej ziarnistości, usuwając wierzchnią warstwę klepki wraz z powstałymi drobnymi nierównościami (np. wgłębienia, rysy i wgniecenia), jak i uporczywymi plamami oraz odbarwieniami. Dzięki podłączeniu cykliniarki pod specjalny odkurzacz można wykonać zabieg, wymiernie ograniczając ilość zalegającego kurzu. Bezpyłowe cyklinowanie doskonale sprawdza się podczas odnawiania parkietów, gdy pomieszczenia są umeblowane oraz w sytuacjach, gdy nadmiar pyłu byłby dużym utrudnieniem.

Wykonanie cyklinowania jest możliwe, jeśli klepki podłogowe są odpowiedniej grubości. Warstwa pozostała po zeszlifowaniu powinna wynosić najmniej 0,5-1 cm grubości, inaczej będzie zbyt miękka, łatwo ulegająca uszkodzeniu. Każde szlifowanie zdziera około 1-2 mm podłogi, co oznacza, że przy średniej grubości pojedynczej deski podłogowej ok. 22 mm szlifować można do 5 razy.

Wykonanie cyklinowania

Cyklinowanie parkietu jest zadaniem, które można wykonać samodzielnie, można również zlecić to firmie. Cena podawana przez fachowców może obejmować kompleksową usługę – kilkukrotne cyklinowanie wraz z lakierowaniem lub realizację pojedynczych etapów całego procesu. Wyceny dokonuje się w zależności od stopnia wyeksploatowania podłogi, a także rodzaju drewna. Cyklinowanie podłóg w Poznaniu i okolicach warto zlecić specjalistom w branży – takiej firmie jak drewnoszlif.pl

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne