Strona głównaBudownictwoZbiorniki ciśnieniowe - niezbędne wyposażenie Twojego miejsca pracy!

Zbiorniki ciśnieniowe – niezbędne wyposażenie Twojego miejsca pracy!

Zbiorniki próżniowe to zasobniki, które stosuje się w różnych instalacjach pneumatycznych np. wraz ze sprężarkami i kompresorami. Można je napełniać wodą, powietrzem, azotem, gazem neutralnym i technicznym oraz płynami wykorzystywanymi w warsztatach, zakładach produkcyjnych i innych miejscach pracy. Zbiorniki ciśnieniowe – co warto o nich wiedzieć i dlaczego powinno się w nie zainwestować?

Zbiorniki ciśnieniowe – zasada działania i korzyści ze stosowania

Zbiorniki ciśnieniowe to wolnostojące pionowo lub poziomo butle ze stali nierdzewnej, pozwalające na magazynowanie wody, powietrza, azotu, gazów oraz innych płynów użytkowych stosowanych w instalacjach pneumatycznych. Zbiorniki próżniowe stabilizują ciśnienia w instalacjach i uzupełniają jego straty wynikające z pracy urządzeń, z którymi są połączone. Zbiorniki ciśnieniowe pozwalają na ciągłą pracę ze sprężarkami czy kompresorami, a dzięki eliminacji pulsacji ciśnienia, przyczyniają się do zwiększania żywotności urządzeń oraz zmniejszenia ich zużycia energii czy kosztów eksploatacji.

Zbiorniki próżniowe – zastosowania

Nowoczesne zbiorniki na ciśnienie wykazują wiele praktycznych zastosowań. Przede wszystkim, są to pojemne zasobniki umożliwiające akumulowanie dużych ilości płynów czy gazów wykorzystywanych przy pracy, dzięki czemu można je rzadziej uzupełniać. Ponadto, zbiorniki ciśnieniowe wspomagają w oczyszczaniu powietrza w instalacji pneumatycznej z gromadzącej się w nim wody i kondensatu, które dzięki zbierają się na dnach tego typu zbiorników, zamiast osadzać się w poszczególnych elementach instalacji. Co więcej, zbiorniki próżniowe schładzają to powietrze, a także pełnią funkcję akumulatorów energiii.

Zbiorniki na ciśnienie – gdzie można je spotkać?

Zbiorniki próżniowe łączy się ze sprężarkami i kompresorami np. w warsztatach samochodowych czy wulkanizacjach, gdzie umożliwiają efektywną, ciągłą pracę bez przerw na napełnianie zbiorników znajdujących się na wyposażeniu urządzeń pneumatycznych. Zbiorniki na ciśnienie można też spotkać w różnego typu zakładach produkcyjnych – mnogość ich zastosowań sprawia, że zbiorniki próżniowe wykorzystywane są w wielu rodzajach prac i fabrykach oraz warsztatach z dużej liczby branż. Tego typu zbiorniki można spotkać też na przykład w domowych instalacjach C.O. czy C.W.U. Dzięki zbiornikom ciśnieniowym oferowanym w sklepie internetowym deltatechnika.pl, we współpracy z którym powstał ten artykuł, zapomnisz o konieczności częstego uzupełniania zbiorników sprężarek i kompresorów w miejscu pracy. Umożliwisz sobie ciągłą, nieprzerwaną pracę, a także zwiększysz żywotność i zmniejszysz zużycie energii, a tym samym koszta eksploatacyjne instalacji pneumatycznej w twoim zakładzie. Sprawdź zbiorniki próżniowe w ofercie deltatechnika.pl i zainwestuj w praktyczne wyposażenie do Twojego miejsca pracy już dziś.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne