Strona głównaBudownictwoWybudować nowy dom czy kupić dom do remontu?

Wybudować nowy dom czy kupić dom do remontu?

Bardzo często można się spotkać z sytuacją, w której małżeństwa w wieku 30 – 40 lat chcą już ustatkować swoje życie poprzez wybór stałego miejsca zamieszkania, które będzie ich własnością.

W każdym przypadku głównym czynnikiem wyboru nowego miejsca zamieszkania są kwestie finansowe – to one decydują o warunkach w jakich przyjdzie mieszkać. Często zadawanym pytaniem jest: „Co lepiej? Wybudować nowy dom od podstaw czy kupić mieszkanie lub dom nadający się do remontu?”. Poniżej zostaną podane wskazówki dotyczące rozwiązania tego problemu.
Budowa domu od podstaw

Trzeba wiedzieć, że budowa domu nie jest procesem, który przebiega szybko i tanio. Na sam początek jeśli inwestorzy (np. małżeństwo) nie posiadają swojego gruntu to wówczas do kosztów budowy trzeba jeszcze doliczyć zakup ziemi pod budowę. Później po szeregu różnorakich załatwień formalnych związanych z uzyskaniem dokumentacji i pozwoleń można przystąpić do robót budowlanych. Dużą zaletą budowania własnego domu od podstaw jest możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań związanych z wykorzystaniem technologii mobilnych oraz nowoczesnych technologii związanych z oszczędzaniem energii poprzez redukowanie kosztów potrzebnych do ogrzewania domów zimą. Minusem tego typu rozwiązania problemu jest to, że w takim domu możemy zamieszkać wówczas gdy zostanie on wykończony w takim stopniu aby można w nim było normalnie funkcjonować.

Kupno domu do remontu – wykańczanie wnętrz

Tego typu rozwiązanie jest lepsze jeśli chodzi o kwestie finansowe. Dodatkowo w takim domu można zamieszkać od razu a wszelkie prace remontowe można wykonywać etapowo – co pozwala rozbić koszty w czasie. Takie rozwiązanie ma również swoje minusy. Po pierwsze trzeba liczyć się z ciągłymi utrudnieniami w domu oraz kurzem i brudem, który naturalnie powstaje podczas remontu. Często domy zakupione do remontu wymagają prawie całkowitego remontu –zaczynając od dachu poprzez docieplanie murów a na podłogach i wylewkach kończąc. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na takie rozwiązanie to wówczas można dokonać wykończenia wnętrz małopolskie województwo jest tego najlepszym przykładem.
Decyduj sam!

Wybór rozwiązania zależy od sytuacji i możliwości finansowych inwestorów. Jeśli ktoś potrzebuje już zamieszkać w nowym miejscu to wówczas lepszym rozwiązaniem jest kupno domu do remontu. Jeśli jednak inwestorom się nie spieszy a ich portfel pozwala na taką inwestycję to o wiele lepszym rozwiązaniem jest budowa domu od podstaw.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne