Strona głównaBudownictwoPomost roboczy – jakie mamy typy produktów?

Pomost roboczy – jakie mamy typy produktów?

Trudno wyobrazić sobie pracę na budowie, przy pracach remontowych, w sklepach czy na magazynach bez funkcjonalnego podestu roboczego. Pomost montażowy sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać pracę na niewielkiej wysokości, a gdzie zastosowanie klasycznej drabiny lub automatycznego podnośnika jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Trudno wyobrazić sobie pracę na budowie, przy pracach remontowych, w sklepach czy na magazynach bez funkcjonalnego podestu roboczego. Pomost montażowy sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać pracę na niewielkiej wysokości, a gdzie zastosowanie klasycznej drabiny lub automatycznego podnośnika jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Pomost roboczy – jakie mamy typy produktów?

Rodzajów pomostów roboczych jest wiele i z łatwością znaleźć można model odpowiadający oczekiwaniom oraz umożliwiających bezpieczną i stabilną pracę w określonych warunkach. Podstawowy pomost roboczy (np. KRASUE STEP TOP) pozwala na niezwykle stabilne działanie na niewielkim podwyższeniu, sam też nie zajmuje dużo miejsca i nie sprawia kłopotów pod względem transportowania czy przechowywania. Model ten często wykorzystywany jest jako pomost montażowy przy niektórych pracach wykończeniowych budynków oraz przy remontach.
Częstym wyborem budowlańców jest także pomost roboczy w formie schodków zakończonych szerszą, antypoślizgową platformą (np. pomost montażowy schodnich KRAUSE STABILO). Zajmuje on znacznie mniej miejsca, a doskonale spełnia funkcję, do której został stworzony.

Pomost jezdny – wygodne i praktyczne rozwiązanie

Jeśli chodzi o nieco większe konstrukcje, to sporą popularnością cieszy się pomost jezdny. Mimo nieco większej masy, taki pomost magazynowy bardzo łatwo jest transportować – posiada specjalne kółka z blokadą, która ułatwiają jego szybkie i wygodne przesuwanie. Obecnie pomosty jezdne przeważają w ogólnej ofercie pomostów magazynowych, a poszczególne modele różnią się zarówno konstrukcją, jak i wysokością.
Przykładem niewielkiego modelu jest chociażby pomost jezdny Krause Stabilo Professional. Dzięki swoim stosunkowo niedużym rozmiarom znajduje on zastosowanie nawet w ciasnych pomieszczeniach, takich jak warsztat, fabryki czy magazyny. Nietrudno również znaleźć modele umożliwiające podniesienie się na nieco większą wysokość. Przykładem może być aluminiowy pomost jezdy Krause Vario pozwalający wspiąć się na wysokość 4 m. Ten pomost roboczy wyposażony jest w zaawansowany system stabilizujący, który gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Podobne właściwości oferuje też pomost jezdny Faraone MF.TS, wyposażony w zestaw zabezpieczeń SICIUR STOP.
W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może się okazać dwustronny Modest magazynowy (np. pomost jezdny Krause Stabilo z dwustronnym wejściem) – zwłaszcza tam, gdzie do wykonania pracy mogą przydać się dwie pary rąk lub w miejscach, gdzie potrzeba szerszego dostępu do wybranego miejsca na wysokości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne