Strona głównaMebleJakie materace są najzdrowsze?

Jakie materace są najzdrowsze?

Jakość naszego snu ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie, codzienne samopoczucie oraz wydajność każdego kolejnego dnia. Odpowiednio dobrane łóżko oraz zdrowy i wysokiej jakości materac zdecydowanie pomogą osiągnąć nam wysoki komfort snu oraz nasze codzienne cele. W związku z tym jedną z kluczowych decyzji zakupowych pozostaje wybranie jednocześnie wygodnego i prozdrowotnego materaca, który pozwoli na użytkowanie go przez wiele lat nie uszczupli znacznie naszego domowego budżetu.

Materace dostępne są na rynku obecnie w bardzo wielu wariantach i o różnych cechach charakterystycznych. Pierwszym aspektem, który wpływa na zdrowie, jest oczywiście twardość materaca. Jakiś czas temu dominowało przekonanie, że twarde podłoże do snu wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Nic bardziej mylnego! Zbyt twarde podłoże sprawia, że nierówno jest rozłożony nacisk na nasze mięśnie i nie jesteśmy w stanie w stu procentach zregenerować się w trakcie snu oraz zadbać o odpowiednie rozluźnienie organizmu. To może skutkować negatywnie na nasze zdrowie, dlatego warto zadbać o elastyczne i półtwarde rozwiązanie, które będzie dopasowane do naszych parametrów fizycznych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza twardością bardzo ważny jest materiał, z którego materac wykonano. Tu dużą popularnością cieszą się materace lateksowe oraz sprężynowe. Oba rozwiązania mogą być dobrane idealnie pod kątem indywidualnych potrzeb. W pierwszym przypadku możemy postawić w stu procentach na naturalny i przewiewny materac, który da nam nie tylko komfort snu, ale również elastyczność, dzięki której materac dopasuje się do naszych potrzeb. Tu trzeba zwrócić na izolację cieplną, bo jeśli będzie zbyt wysoka to wzmocni naszą potliwość w nocy, co może być niekomfortowe.

W przypadku sprężynowych rozwiązań, można postawić na materac kieszeniowy, gdzie sprężyny są umieszczone w specjalnie przygotowanych i niezależnych od siebie kieszeniach, dzięki czemu maksymalnie dopasowują się do naszego ciała. Odpowiedni rozkład ciała na materacu oraz rozluźnienie mięśni w trakcie snu to podstawa do tego, by zachować zdrowię na dłużej. Jeżeli zdarza się, że budzimy się połamani lub bolą nas plecy to znak, że warto pomyśleć o zmianie materaca.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne