Strona głównaBudownictwoJakie koła do wózków wybrać?

Jakie koła do wózków wybrać?

Tylko dobrej jakości sprzęt pozwoli wykonywać pracę optymalnie wydajną, do tego w pełnym komforcie. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj urządzenia ani miejsce ich wykorzystywania. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie dobrych warunków pracy, przy zastosowaniu urządzeń sprawnych, nowoczesnej generacji. Trzeba przyznać, że nierzadko ich zakup to niemała inwestycja, natomiast w każdym przypadku szybko się zwraca.

Dzisiaj opiszemy poszczególne komponenty maszyn do pracy w hurtowniach, na magazynach, w sklepach o dużej powierzchni. Mowa o wózkach różnego rodzaju, w tym wózkach paletowych, widłowych czy tych małych, dwukołowych, a nawet wózkach ogrodowych, które także sprawdzają się podczas realizacji zawodowych obowiązków pracowników fizycznych, takich jak magazynierzy.

Czy wiesz, że o budowie konkretnych części danych typów wózków ich operatorzy uczą się już podczas szkoleń, których zwieńczeniem jest zdobycie właściwych uprawnień? Rzeczywiście, wykorzystywanie w ramach zatrudnienia wózków widłowych czy innego rodzaju wiąże się z koniecznością zapewnienia należytej ostrożności i bezpieczeństwa, a takie jest możliwe jedynie wtedy, gdy operator dobrze pozna właściwości maszyny, na której pracuje.

Istotne są wszystkie, nawet te najmniejsze elementy konstrukcyjne, które mogą podlegać gwarancji i bieżącym pracom serwisowym. W przypadku wózków do pracy z ciężkim towarem ważny jest dobór kółek, bo to przecież one utrzymują cały ciężar oraz poruszają się po konkretnej nawierzchni. Koła do wózka są więc ważne ze względu na bezpieczną i efektywną pracę. Jaki zestaw kół do wózka jest najlepszy? Te mają być przecież odporne na ciężar, różny rodzaj nawierzchni, ścieralność w wyniku intensywnej eksploatacji. Do wózków widłowym najlepsze są koła aluminiowo gumowe, bo te są dodatkowo wzmocnione, do mniejszych wózków, na przykład dwukołowych najczęściej wykorzystuje się elastyczne koła gumowe o idealnej skrętności, co ułatwia manewrowanie wózkiem.

Pamiętajmy, że koła do wózka muszą być w pełni sprawne, a ich najmniejsza wada musi podlegać serwisowaniu, naprawie bądź wymianie. Wszystko dlatego, że wadliwe kółko wózka do ciężkiego towaru może być przyczyną groźnego wypadku z udziałem pracowników w miejscu wykonywania zawodowych obowiązków. Mogą przyczynić się również do pogorszenia jakości albo zniszczenia transportowanego towaru.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne