Strona głównaBudownictwoJak odpowiednio wybrać kurtynę PCV?

Jak odpowiednio wybrać kurtynę PCV?

Kurtyny paskowe PCV znajdują zastosowanie w różnej maści gałęziach rozwoju przemysłowego i nie tylko. W jakim celu są one najczęściej stosowane? Ich rola jest wręcz nieokreślona jeśli mowa o zachowaniu szeroko rozumianej szczelności hal, magazynów, zakładów produkcyjnych itp. Jest to także rozwiązanie szczególnie lubiane ze względu na stosunkowo niskie koszta. Dzięki swojej miękkiej konstrukcji kurtyny PCV spełniają swoją funkcję w kilku obszarach.

Kurtyny PCV

Kurtyny PCV są idealnym sposobem na oddzielenie różnego rodzaju przestrzeni oraz ich konkretne wydzielenie. To tanie i dobre rozwiązanie, które jest mile widziane na halach produkcyjnych, magazynach oraz wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba wydzielenia przestrzeni.

Ogromną zaletą kurtyn PCV jest odporność na wilgoć oraz wodę. Co za tym idzie kurtyny te wyśmienicie sprawdzą się na obiektach sportowych, do których należą między innymi baseny, pływalnie itp. To również dobry materiał jako parawany. To właśnie kurtyny PCV stanowią idealne i wytrzymały materiał sprawdzający się w wodnych warunkach.

Innymi ważnymi aspektami kurtyn PCV jest dokładne zabezpieczenie pomieszczeń przed czynnikami zewnętrznymi jak zmiana temperatury oraz związkami chemicznymi. Kurtyny PCV chronią w temperaturach od -25 do nawet +50 stopni Celsjusza. Ponadto są one w stanie zatrzymać różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak kurz, pył czy wióry drewna. To również świetna ochrona przed różnej maści szkodnikami i insektami.

Rodzaje folii PCV

Jednym z ważniejszych aspektów jest dobór odpowiedniej folii PCV. To szczególnie istotne podczas korzystania z kurtyny w konkretnych warunkach klimatycznych. Standardowa folia ma za zadanie chronić w temperaturach od -25 do +50 stopni Celsjusza. Innym szczególnym rodzajem folii są wersje antyinsektowe, które znajdują zastosowanie w przemyśle mięsnym. Ich przedział temperatur wynosi od -15 do +50 stopni. Kolejnym ciekawym rodzajem są folie ognioodporne. Stanowią one nieokreśloną pomoc w miejscach z substancjami łatwopalnymi.

Więcej na: https://www.mediux.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne