Strona głównaWnętrzaFokus na mozaiki – jak wkomponować je w nowoczesne wnętrza?

Fokus na mozaiki – jak wkomponować je w nowoczesne wnętrza?

Mozaiki to obecnie jeden z najciekawszych trendów wnętrzarskich. Można powiedzieć, że przeżywają one swój wielki powrót, ponieważ lata temu również były chętnie wykorzystywane w aranżacjach przestrzeni domowych. Oznacza to, że moda wraca, co w tym przypadku jest ogromną zaletą, gdyż mozaiki to naprawdę niepowtarzalne rozwiązanie wnętrzarskie.

Mozaiki – czym się charakteryzują?

Mozaiki to – zaraz obok wielkoformatowych płytek – jeden z największych trendów ostatnich sezonów. Charakteryzują się różnorodnością – zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak również fakturę. Najczęściej składają się z malutkich płytek w kształcie kwadratów lub prostokątów, ale nie tylko. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także mozaiki heksagonalne. Ponieważ są umieszczane na specjalnej folii lub siatce, ich układanie jest naprawdę bardzo proste.

Można je stosować zarówno w łazienkach, kuchniach, na przedpokojach, tarasach czy balkonach. Odważni sięgają po nie także aranżując przestrzeń salonu, a nawet sypialni. Właściwie nie ma ograniczeń, co do użycia mozaiki we wnętrzach. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli chcesz, by Twoje wnętrza zachwycały od pierwszego wejrzenia, mozaika będzie idealnym wyborem. To zupełne przeciwieństwo nudy i monotonii. Mozaiki wprowadzają mnóstwo barw i energii do domowych przestrzeni. Sprawdź, jak prezentują się najmodniejsze modele mozaik: https://www.iglazura24.pl/mozaiki/metropol.

Poznaj najpopularniejsze rodzaje mozaik

Największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie mozaiki wykonane z gresu, kamienia oraz glazury. Wynika to z faktu, że są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwo utrzymać je w czystości, co czyni je rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Niemniej wiele osób wybiera także mozaiki wykonane z terakoty, szkła, marmuru, metalu oraz drewna. Choć są nieco mniej popularne, w aranżacji wnętrz wyglądają naprawdę zjawiskowo. Niektóre z nich ze względu na swoją mrozoodporność mogą być używane także na zewnątrz. Mowa tu o mozaikach wykonanych z gresu.

Ile kosztują mozaiki?

Wiele osób przekreśla mozaiki, ponieważ myślą, że jest to rozwiązanie kosztowne. Nic bardziej mylnego! Wszystko zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane, a także od wybranego producenta. Oczywiście droższe będą mozaiki kamienne oraz marmurowe, jednak mozaiki gresowe nie różnią się znacząco ceną od tradycyjnych płytek wykonanych z tego samego materiału. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że mozaiki stanowią najczęściej jedynie element dekoracyjny i nie są układane na całych ścianach. Zwykle wykorzystywane są w kuchniach na przestrzeni pomiędzy szafkami górnymi a blatem lub jako dekoracja w łazience. W takich przypadkach wydatek na mozaiki wcale nie będzie duży, a efekt końcowy na pewno okaże się zachwycający.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne