Strona głównaUncategorizedCzy warto montować filtr do wody na kranie?

Czy warto montować filtr do wody na kranie?

Według licznych doniesień woda, która płynie z kranu w Polsce w większości przypadków jest zdatna do spożycia. Mimo to wielkość sprzedaży wody butelkowanej jest naprawdę ogromna i większość z nas pije właśnie wspomnianą wodę butelkowaną. Czy zatem filtry na kran są kompromisem pomiędzy „surową wodą” a butelkowaną? 

Woda z kranu nadaje się do spożycia

Po pierwsze, to nie może być przypadek, że nawet sanepid zezwala bądź rekomenduje spożywanie wody z kranu. Jak się okazuje woda, którą na co dzień kupujesz w plastikowej butelce podlega wielu tym samym wymaganiom co woda z kranu.

Szacuje się, że nasza nieufność do wody z kranu narodziła się jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku, kiedy to normy dotyczące popularnej „kranówki” nie były taż tak restrykcyjne jak obecnie. Współcześnie woda podlega dosyć wyśrubowanym normom unijnym, co sprawia, że możemy bez obaw gasić pragnienie nieprzegotowaną wodą z kranu. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego czy woda lecąca z jego kranu jest zdatna do spożycia, może sprawdzić informacje na stronach lokalnych wodociągów lub w sanepidzie.

Żeby jednak jeszcze bardziej zwiększyć jakość spożywanej wody można zamontować na kranie prosty filtr, który usuwa z wody, kamień, chlor, metale ciężkie, pestycydy, mikroplastik, oraz kilkadziesiąt innych zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, że wapń nie jest wypłukiwany dzięki czemu przefiltrowana woda zachowuje swoje właściwości mineralne.

Dlaczego warto zamontować filtr na kranie?

Oszczędność, wydajność, zdrowie i ekologia
Niebagatelne znaczenie ma oszczędność. Jeden wkład do filtru starcza na około 3 miesiące lub 1500 litrów wody. Gdybyśmy mieli to porównać do kosztów jakie generuje kupowanie wody butelkowanej to łatwo wyjdzie, że oszczędność jest ogromna. Mniej plastikowych butelek to jednocześnie mniejszy wpływ na środowisko naturalne, a więc poza oszczędnościom filtr to także ekologia.

Maksymalna wygoda
Filtr na kran jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem. Teraz, żeby napić się wody nie musisz jej nawet przelewać do dzbanka filtrującego, wystarczy podłożyć szklankę pod kran filtrujący wodę i nalać sobie świeżo przefiltrowaną wodę.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne