Strona głównaBudownictwoWysyłasz na palecie ? – Mini poradnik dla każdego

Wysyłasz na palecie ? – Mini poradnik dla każdego

Przesyłką paletową nazywana jest każda paczka, która umieszczona jest na zewnętrznej, osobnej strukturze – często drewnianej lub wykonanej ze sztucznych materiałów konstrukcji.

Wysyłka na palecie wiąże się z nadaniem dużych elementów. Mogą być to sprzęty typu RTV/AGD, części samochodowe, przemysłowe czy materiały budowlane. Paczki tego typu powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone, żeby nie uległy uszkodzeniom w transporcie.

Pakowanie palety

Po pierwsze i najważniejsze paczka zlokalizowana na palecie nie może wystawać poza jej krawędzie, powinna być umieszczona jak najbardziej stabilnie – z zachowaniem równomiernych odstępów z każdej strony. Całość należy przypiąć pasami oraz obtoczyć folią typu strech. Niestabilność przesyłki jest niebezpieczna i wiązać się może ze zsunięciem elementów, a co za tym idzie uszkodzeniem transportowanego sprzętu.

Warto pomyśleć również o dodatkowym opakowaniu przewożonych w ten sposób przedmiotów – najczęściej wykorzystuje się takie materiały zabezpieczające jak karton, folia bąbelkowa czy wypełnienie styropianowe. Jeżeli towar posiada jakieś dodatkowe mniejsze elementy w każdy przypadku powinny one zostać umieszczone na samej górze paczki.

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie bezpiecznego pakowania i transportu elementów na paletach znajdziecie na stronach przewoźników i brokerów kurierskich. Z pozoru wysyłka dużych przedmiotów nie jest czynnością trudną i skomplikowaną. Na wielu stronach oprócz przydatnych artykułów załączane są również krótkie filmy instruktażowe.

Wymieniane rodzaje palet

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne związane z przesyłką paletową to w tym miejscu warto wspomnieć o kilku podstawowych rodzajach palet. Należą do nich między innymi europalety, skrzyniopalety, tak zwane palety CP, palety kontenerowe oraz profesjonalne nadstawki paletowe. Najpopularniejsze ze względu na swoje właściwości, czyli techniczne parametry oraz licencje i atesty są europalety oznaczane EUR, EUR1,EPAL. Podstawowe wymiary takiej palety wynoszą 1200x800x144.

Tania wysyłka paletowa

Koszt wysyłki paletowej uwarunkowany jest przez kilka czynników:

– kraj docelowy (do jakiego państwa pragniesz nadać daną paczkę)

– wielkość i waga przesyłki

– ilość i częstotliwość nadawania (im więcej i regularniej wysyłasz tym stawki na przesyłki paletowe dedykowane dla Ciebie będą niższe)

Warto porównać sobie również dostępne oferty przewoźników i brokerów usług kurierskich odnośnie cen dotyczących przesyłek paletowych.

przesyłka paletowa

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne