Strona głównaMebleJak urządzić nowoczesny salon?

Jak urządzić nowoczesny salon?

Czym wyróżnia się nowoczesne wnętrze? Prostotą, wieloma funkcjonalnościami oraz estetyką. Codzienne użytkowanie w takich pomieszczeniach ułatwiają meble o minimalistycznej formie. Geometryczne kształty, ciekawe aranżacje oraz doskonała kompozycja doskonale pozwolą zaaranżować styl z surowym wnętrzem oraz ścianami utrzymanymi w jasnej kolorystyce. Jakie meble nowoczesne należy zakupić?

 

NA PRZEKÓR TRENDOM I MODZIE

Większość z nas kieruje się doborem wyposażenia na podstawie obecnych trendów i modzie. Jednak to co w tej chwili jest na topie nie zawsze może wydać się najkorzystniejszym rozwiązaniem dla naszego salonu. Ponadto pomieszczenie to będzie modne tylko przez jeden sezon, prędzej czy później czekać nas będzie kolejna wymiana mebli. Należy poszukać bardziej uniwersalnych rozwiązań, które przez kilka lat będą podwyższały wartość naszego salonu.

Wpływ na zakup powinny mieć też możliwości jakie dają nam nowoczesne meble do salonu. Przykładowo warto zainwestować w meble nowoczesne z RTV, które gwarantują pomoc w zagospodarowaniu naszym sprzętem elektronicznym. Telewizor wraz z kinem domowym w reprezentatywnym miejscu, widocznym dla wszystkich będzie najlepszą salą kinową w jakiej miałeś okazję gościć.

 

CO WYRÓŻNIA NOWOCZESNY SALON?

Z pewnością wyróżnikiem nowoczesności w salonie jest zestawienie materiałów. W aranżacjach można łączyć nie tylko różne materiały, ale także wzory. Wówczas salon nabiera indywidualnego charakteru, niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. W surowych wnętrzach dominować będą takie kolory jak biel, czerń oraz szarość. Dodatkowo można dobrać meble na zasadzie kontrastu, co nie zburzy panującej harmonii wnętrza, a wyróżni jego konkretne elementy.

Projekt powinien uwzględniać miejsca, w których spotykać się będzie mogła cała rodzina lub grupa najbliższych znajomych. W ten sposób w jasne wnętrza warto wstawić czarny, połyskujący stolik kawowy, czy też kanapę narożną. Ściana może być w całości zabudowana poprzez nowoczesną meblościankę. Wielu producentów podwyższa standard i oferuje także meblościankę z oświetleniem.

 

MINIMALIZM W CENIE

Minimalizm elementów to motyw przewodni nowoczesnego stylu salonu. Akcent kładzie się na określone detale, wyklucza się zbędne przedmioty zalegające na półkach meblościanki nowoczesnej czy też mnogość elementów dekoracyjnych. Większość wartość dekoracyjną reprezentuje narożnik rozkładany z lampą podłogową. Prostota, funkcjonalne wnętrze wraz z kontrastowym zestawieniem barw i materiałów takich jak drewno czy też kamień sprawi, że salon nabierze przytulnego klimatu.

Często nowoczesny salon jest otwarty bezpośrednio na kuchnię. Można zdecydować się na połączenie tych dwóch pomieszczeń, ale wówczas należy tak je zestawić, aby nie zakłócały swoich funkcjonalności. W salonie możemy ustawić wielki stół wraz z krzesłami lub stolik kawowy z kanapą narożną. W tym miejscu będziemy spożywać posiłki, które zostały przygotowane w kuchni.

 

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Nie możemy zastawić nowoczesnymi meblami wnętrza salonu. Przytłoczone w ten sposób pomieszczenie sprawi, że nie będzie przestronne. Białe ściany to z kolei zwiększenie powierzchni salonu pod względem optycznym. Nowoczesność lubi otwarte przestrzenie, lubi też jednolitość. Z tego powodu kluczowy jest dobór odpowiednich mebli.

W przypadku dużego metrażu zadbajmy o duży stół z krzesłami do przyjmowania gości. Jeśli mamy mały salon, to najkorzystniejszą decyzją będzie zakup kanapy narożnej, która uwolni nieco więcej przestrzeni na środku. Z kolei meblościanka nowoczesna do salonu pozwoli nam zagospodarować jedną z czterech ścian, upora się z pamiątkami rodzinnymi, które odpowiednio wyeksponuje, a skryje w sobie drobne przedmioty, które od dawna krzątały się w różnych miejscach naszych salonów.

Autorem artykułu gościnnego jest właściciel marki plmeble.pl – sklep internetowy z polskimi meblami

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne