Strona głównaUncategorizedOsuszanie pomieszczeń

Osuszanie pomieszczeń

Powszechnym problemem spotykanym podczas użytkowania budynków jest ryzyko zalania powierzchni podłogowych. Wilgoć lub po prostu woda, która może przedostać się pod podłogę może zagościć na dłużej w warstwie izolacyjnej (najczęściej w styropianie lub innego rodzaju włóknach syntetycznych). Taka sytuacja potrafi być naprawdę niezwykle kłopotliwa, gdyż nagromadzona wilgoć zamknięta pod powierzchnią podłogi nie ma drogi pozwalającej na parowanie. W rezultacie rozchodzi się po ścianach powodując poważne w skutkach uszkodzenia.

Aby zapobiec takim sytuacjom szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo podczas prac wykończeniowych przy użyciu wody. Często już na etapie wykończenia pomieszczeń dochodzi do zawilgocenia, które samoistnie nie zejdzie nawet przez wiele lat.

Osuszanie budynków

Osuszanie budynku to lekarstwo na taką niemiłą niespodziankę jaką jest zbyt duży poziom wilgoci w podłodze lub w ścianach. Jedną z metod osuszania jest wykorzystanie wentylatorów promieniowych. Dzięki takiemu urządzeniu uzyskuje się lepszą cyrkulację powietrza wspomagające działanie tradycyjnych osuszaczy.

Innowacyjną metodą jest bezinwazyjne osuszanie podczerwienią. Zasada działania polega na ogrzewaniu zawilgoconego miejsca. Nie wątpliwie największą zaletą tej metody jest fakt że do przeprowadzenia zabiegu nie trzeba ingerować w struktury zalanego muru czy podłogi.

Często niezbędnym etapem pozbycia się wilgoci jest odgrzybianie budynków połączone z ozonowaniem pomieszczeń.

Profilaktyka i diagnoza problemu

Aby zapobiec takim sytuacjom szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo podczas prac wykończeniowych przy użyciu wody. Często już na etapie wykończenia pomieszczeń dochodzi do zawilgocenia, które samoistnie nie zejdzie nawet przez wiele lat.

Ponadto, jeśli obawiamy się o poziom wilgotności, warto wykonać pomiar wilgotności. Zawartość pary wodnej w powietrzu powinna oscylować w granicach 40-60%. Zależnie od klimatu, pory roku czy też aktualnej pogody granice te mogą się mocno różnić jednak nie zmienia to faktu że znaczne przekroczenie zalecanej granicy nie jest korzystną sytuacją jeśli chodzi o profilaktykę w zakresie zawilgoceń.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne